تماس: 09357007743 ورود

تولید کیت‌های آزمایشگاهی در کشور | توانایی متخصصین در تولید کیت آزمایشگاهی

ژانویه 15, 2020 (0) نظر ,

تولید کیت‌های آزمایشگاهی در کشور | توانایی متخصصین در تولید کیت آزمایشگاهی

تولید کیت‌های آزمایشگاهی در کشور | توانایی متخصصین در تولید کیت آزمایشگاهی

تولید کیت‌های آزمایشگاهی در کشور | توانایی متخصصین در تولید کیت آزمایشگاهی :

300 هزار کیت‌ آزمایشگاهی توليد داخل جایگزین ۴۰ درصد کیت‌های خارجی در بیمارستان‌های کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس، مدیر کنترل کیفیت شرکت بایرکس فارس گفت: کیت آزمایشگاهی مواد رنگی است که با ترکیب با سرم خون هر فرد میزان قند، چربی، اوره و یا دیگر مواد خون را می توان تشخیص داد.
رضایی با بیان اینکه مهمترین مرحله تولید کیت نوشتن فرمولاسیون است، افزود: ما توانسته ایم در شیراز فرمول تولید صد نوع کیت را به صورت اختصاصی و بومی بنویسم.
وی افزود: در حال حاضر توانسته ایم انواع کیت‌ها را در زمینه‌های مختلف بیوشیمی؛ انعقادی؛ سرولوژی و هورمونی تولید کنیم.
مدیر کنترل کیفیت شرکت بایرکس فارس بیان کرد: کیت‌های ویتامین دی و آمونیاک جدیدترین محصولات ما هستند که هر ماه ۳ هزار عدد از آن تولید و در سراسر کشور توزیع می‌شود.
رضایی افزود: این کیت‌ها تاکنون وارداتی بوده و ما با تولید آن‌ها سالانه ۱۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی کرده ایم.
مدیر کنترل کیفیت شرکت بایرکس فارس با بیان اینکه گرفتن مجوز‌ها گاهی تا یک سال تولید می‌کند، گفت: مشکل زمان بر بودن گرفتن مجوز‌ها سبب شده ما از کل فرمول‌های نوشته شده برای محصولاتمان تنها بتوانیم ۳۰ درصدشان را تولید کنیم.

رئیس انجمن میکروب‌شناسی ایران: توانایی متخصصین و محققین داخلی در تولید کیت آزمایشگاهی/ از خود تحریمی و سوء‌مدیریت‌ها رنج می‌بریم

رئیس انجمن میکروب‌شناسی ایران با اشاره به اینکه خود تحریمی و سوء مدیریت امروز سبب بروز مشکلات زیادی در کشور شده است، گفت: تولید بسیاری از تجهیزات پزشکی از جمله کیت‌های آزمایشگاهی توسط محققین و متخصصین داخلی امکان پذیر است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، محمدمهدی فیض‌آبادی در حاشیه نوزدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی در ارتباط با وضعیت بخش میکروب‌شناسی با شرایط تحریم‌های ظالمانه دشمنان، اظهار داشت: این مسئله مشکلات زیادی در حوزه‌های مختلف ایجاد کرده ولی تکیه به توان داخلی و کاهش واردات مصرفی راهکارهایی برای جبران این مسئله است.

وی افزود: بسیاری از کیت‌های وارداتی گرانقیمت بوده و واردات آن در بسیاری از مواقع ضروری نیست که می‌توانیم با تجربه داخلی و استفاده از دانش سایر کشورها آنها را به صورت بومی تولید کنیم.

رئیس انجمن میکروب‌شناسی ایران ادامه داد: کشور ما نیروهای متخصص داخلی زیادی داشته که می‌توان از دانش آنها بهره‌مند شد و اثرات تحریم را جبران کرد. متاسفانه امروزه آنچه باعث اختلال و مشکل شده مسئله خود تحریمی ناشی از سوء‌ مدیریت‌هاست.

فیض‌آبادی گفت: چرا باید در گمرک جنسی وارد شده باشد ولی ترخیص نشود. آیا این مسئله چیزی به غیر از سوء تدبیر است؟! باید به سبک و زمان جنگ تحمیلی کشور را مدیریت کنیم چرا که آزمون‌های سخت‌تر را پشت سر گذاشته و با ایثار و حسن تدبیر مدیران گذشته می‌توان بر تحریم‌ها پیروز شد.

وی تصریح کرد‌: واردات کیت‌های مصرفی با این شدت لازم نیست و محققین و متخصصین باید به اصل کار و علم پایه برگردند. خوشبختانه شرکت‌های دانش بنیان زیادی داریم که می‌توان از راهکارهای آنها بهره‌مند شد.البته نمی‌گویم صد در صد این کیت‌ها را بتوانیم تولید کنیم ولی تا حد زیادی می‌توان در این زمینه موفق ماند.

رئیس انجمن میکروب‌شناسی ایران در ادامه ضمن انتقاد نسبت به صنوف خاصی که مانع از فعالیت میکروب‌شناسان می‌شود، گفت: در صورتی که میکروب‌شناسان فعالیت کنند تشخیص‌ها سریع‌تر و صحیح‌تر صورت گرفته و درمان مناسب و به موقعی خواهیم داشت چرا که هر میکروب آنتی بیوتیک خاص خودش را دارد و میکروب‌شناسان در این زمینه می‌توانند گام‌های مؤثری بردارند.

فیض‌آبادی خاطرنشان کرد: در صورت نبود میکروب‌شناسان در بخش‌های تخصصی بیمارستان‌ها احتمال افزایش عفونت بیمارستانی وجود دارد که این مسئله باید مورد توجه مسئولان باشد.

وی عنوان کرد: هر چند در طرح تحول سلامت صحبت از حمایت میکروب شناسان بود ولی رؤسای دانشگاه‌ها در این زمینه سلیقه‌ای عمل کردندو بسیاری مانع از فعالیت این افراد در بیمارستان‌ها شدند.

رئیس انجمن میکروب‌شناسی ایران گفت: هر چند وزیر بهداشت و معاونان ایشان به خوبی عمل کردند ولی به دلیل تحت فشار قرار گرفتن اقدامات مؤثر انجام نگرفت که در صورت عدم توجه به رفع این مشکلات فرار مغزها و خروج نخبگان از کشور صورت می‌گیرد.

فیض‌آبادی عنوان کرد: برای رشته‌های دیگری همچون بیوشیمی، هماتولوژی، انگل‌شناسی وژنتیک نیز به همین صورت بوده و باید جهت رفع مشکلات اقدام شود. همچنین توجه داشت که فعالیت میکروب‌شناسان در یک بیمارستان در تهران سبب شد یک ماهه 130 میلیون تومان صرفه‌جویی آنتی‌ بیوتیک صورت گیرد و این نشان از اهمیت حضور این افراد در بیمارستان‌ها دارد.


شرکت ایران علی بابا واردکننده کیت تحقیقاتی و کیت آزمایشگاهی از تمامی برندهای معتبر در ایران می باشد.

با تشکر از برند اول ایران و همکاری افتخاری با ما سفیر آما کیان

سفارش : 09357007743 و 09128308091

نظر (0)Leave a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
*